METEORIENTACE
              ...meteorologický rozcestník.....

Stránky s meteorologickou tématikou, a to zejména o aktuálním a předpokládaném počasí přibývají nesmírnou rychlostí. Je nezvládnutelné si udržet přehled o tom, co všechno je dnes možné najít ve světe internetu. Některé stránky se neustále vyvíjejí, jiné „zatvrdli“ nebo už ztratili platnost a k některým, na které byl uživatel zvyklý, už přístup nenajdete. Také lze mluvit o různé úrovni těchto elektronických produktů. Existuje několik stránek typu „rozcestník“ nebo „portál“, kde se autoři pokoušejí udělat pro zájemce o atmosférické dění přehled o meteorologických webových stránkách a tato stránka, na kterou jste se nyní dostali bude další tohoto typu.

Naší snahou bylo udělat základní „orientaci“ v těchto produktech, aby se zájemce o konkrétní téma mohl rychleji zorientovat. To, co nám chybělo v ostatních „orientačních“ stránkách, je absence nebo přinejmenším zaostávání odkazů na odborně zaměřené stránky oproti stránkám, které jsou orientovány na aktuální stav počasí, družicové a radarové snímky a předpovědi počasí.

Neděláme si nárok na perfekcionizmus, protože vývoj webové sítě je prudký a není v našich možnostech udělat úplný přehled a ani není možná častá aktualizace. Nechť je tento produkt alespoň částečnou pomůckou pro zájemce o meteorologii a počasí.
Dotazy pište na adresu: racko@chmi.cz
Datum vytvoření stránek: 27.7. 2005
Datum aktualizace: 8. 9. 2010
Počet návštevníku: